Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktuality a novinky

Uzavření MŠ Rohatce

Z důvodu dvou pozitivně testovaných osob na koronavirus uzavírá Okresní hygienická stanice MŠ Rohatce. Uzavření platí od dnešního dne do 3. 11. 2020 s možností prodloužení. Rodiče dětí budou informováni zaměstnanci školy, aktuální informace sledujte na stránkách školky.

Upozorňuji na nutnost dodržování všech platných nařízení a všem nemocným přeji co nejlehčí průběh a brzké uzdravení! KH

Dýňování 2020

Ahoj Knihomolové a Knihomolky!

Za normálních okolností bychom se tento týden sešli a pořádně si užili „Dýňování“. Leč doba je pro nás nepříznivá a neumožňuje nám toto uskutečnit. Ale nevzdávejme to. Dýni si můžete vydlabat s rodiči nebo ti zdatní to už zvládnou bez pomoci. Můžete si ji i namalovat nebo vyrobit (nafotila jsem návod, jak na to). Ukuchtěte si něco dobrého, ať se vám lépe pracuje. Až budete odpočívat poproste rodiče (starší to zvládnou), ať vám na počítači zadají „Dlabání dýní a legenda o opilém Jackovi“. Je to krásný příběh a zároveň vám objasní původ „dýňování“. Výsledky vašeho snažení dejte třeba za okno,  pro ty co půjdou okolo, určitě se potěší a třeba i vykouzlí úsměv a to bude moc dobře. Když mi pošlete obrázek, budu moc ráda.

Přeji vám krásné prázdniny a užijte si „Dýňování“.

Zdraví vaše knihovnice Věra

Uzavření knihoven

Od dnešního dne do konce nouzového stavu jsou obě knihovny uzavřeny. V případě potřeby dalšího čtiva kontaktujte telefonicky svou knihovnici, doručíme Vám knihy bezkontaktně do schránky. KH